+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie bólu Warszawa cena od 50 zł

    Laserowe leczenie bólu wykorzystuje się np. w przypadku bólów kręgosłupa lub ostrych procesach chorobowych, czy też kontuzjach. Poradnia leczenia bólu w której można wykonać taki zabieg to idealna opcja na leczenie bólu różnego pochodzenia.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie bólu Warszawa

    Laserowe leczenie bólu Warszawa – poradnia leczenia bólu – dlaczego warto wybrać się w takie miejsce?

    Laseroterapia może być wykorzystywana na różne sposoby, np. z powodzeniem przynosi ulgę, kiedy człowiek odczuwa różne dolegliwości ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Skuteczność zmniejszania bólu oceniania jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki zastosowaniu lasera, rany szybciej się goją, zmniejszeniu ulegają uszkodzenia stawów, mięśni oraz nerwów. Z powodzeniem laser pozwala na leczenie chorób reumatoidalnych, zwyrodnień stawów, rwy kulszowej, a nawet swoje zastosowanie ma w dentystyce. Tym samym można stwierdzić fakt, iż rozwiązania metody laseroterapii stanowią skuteczne narzędzie rehabilitacyjne, a także regeneracyjne. To co chwalą sobie Pacjenci, to przede wszystkim bezpieczeństwo i bezbolesność procedury, dzięki której efekt przeciwbólowy odczuwany jest natychmiast....

    Kompleksowe leczenie bólu, aby było skuteczne, powinno wliczać w siebie liczne metody, dobrane indywidualnie do stanu i potrzeb danej osoby. Dziedziną medycyny, zajmującą się minimalizacją bólu jest analgezja. Mimo, iż laser posiada ogromne spektrum zastosowań, a korzyści wynikające z jego stosowania w przypadku Pacjentów są liczne, należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż istnieją pewne przeciwwskazania zabiegowe, o których więcej informacji można znaleźć w niniejszym tekście.

    Laserowe leczenie bólu Warszawa – leczenie bólu kręgosłupa, w jaki sposób można wykorzystać do tego laser?

    Warto zacząć jednak od sposobów wykorzystania lasera odnosząc się konkretnie do leczenia bólu. Za pomocą wiązki światła, laser oddziałuje na wybrany fragment ciała. Ludzkie tkanki pochłaniają promieniowanie, a lekarz manipulujący urządzeniem lasera kieruje uzyskaną energię na wybraną część, przy czym można zastosować takie urządzenia, które będą wykazywać działanie punktowe, bardzo precyzyjne lub działanie rozległe, dzięki którym z powodzeniem można oddziaływać na większy fragment strefy ciała. Głównym celem stosowania laseroterapii jest pobudzenie tkanek do odnowy i regeneracji. Z tego powodu tak ceniony jest m.in. w zabiegach fizykoterapeutycznych, gdzie skutecznie poprawia rehabilitację po złamaniach, skręceniach lub innych urazach. Inne właściwości urządzeń laserowych to: stymulowanie procesów likwidujących stan zapalny, minimalizowanie bólu, usprawnienie procesu gojenia się ran i ogólnej rekonwalescencji, leczenie owrzodzeń, redukowanie widoczności blizn i rozstępów....

    Mimo korzyści, jakie niesie ze sobą laseroterapia, o jej zastosowaniu w przypadku konkretnego Pacjenta zawsze decyduje lekarz. Tak samo od jego decyzji zależna jest ilość wykonanych zabiegów, czas ich trwania, a także na podstawie swoich doświadczeń, wiedzy oraz diagnozy stanu Pacjenta dobiera parametry lasera, który będzie zastosowany w niniejszej terapii, takie jak np. moc.

    Laserowe leczenie bólu Warszawa – przygotowanie do zabiegu

    Nie ma określonych, niezbędnych sposobów na przygotowanie się do zabiegu. Należy jednak pamiętać o higienie, wliczając w to usunięcie ze skóry wszelkich kremów, balsamów, maści, makijażu i innych preparatów, szczególnie uwzględniając tutaj miejsce poddawane ingerencji laserowej. Warto także przemyśleć dobór stroju, w jakim dana osoba uda się na zabieg. Przede wszystkim ubrania powinny być luźne, tak, aby nie krępowały ruchów i aby można było je szybko i łatwo zdjąć lub aby umożliwiały odsłonięcie leczonej części ciała...

    Należy pamiętać także o ochronie wzroku. Wiązki czerwonego światła wysyłanego przez laser szkodzi oczom. Z tego powodu bezwzględnie należy stosować ochronne okulary.

    Warto także zwrócić uwagę na samo miejsce, gdzie zabieg będzie wykonywany. Powinno ono być jasne, bez zbędnych sprzętów, dzięki czemu promienie mogą się swobodnie odbijać.

    Inną kwestią związaną z bezpieczeństwem jest to, iż osoba przeprowadzająca zabieg musi sztywno trzymać się ustaleń lekarskich w aspektach takich jak: moc, dawka promieniowania, typ aplikatora o określonym rozproszeniu lub skupieniu, czy też czas zabiegu.

    Laserowe leczenie bólu Warszawa – opis zabiegu

    Lekarz przeprowadzający zabieg z metodą laseroterapii prowadzi go bezdotykowo, czyli używana sonda lasera nie ma kontaktu z ciałem Pacjenta, co znacznie podnosi aspekty bezpieczeństwa. W dodatku działa bardzo precyzyjnie. Użytkowany promień laserowy odznacza się spójnością, monochromatycznością, intensywnością i równoległością. Osoba odpowiedzialna za przebieg zabiegu ustawia laser w sposób prostopadły do wybranego fragmentu ciała, jaki zostanie napromieniowany. Pacjent powinien wtedy pozostawać w całkowitym spoczynku, nie wykonując żadnych ruchów. Warto wspomnieć, że czas jak i ilość zabiegów określa lekarz, jednak w większości przypadków pojedynczy zabieg trwa około 20 minut i może on być zlecony zarówno codziennie, jak i co kilka dni. Zazwyczaj pojedyncza seria obejmuje od 6 do 15 tego typu spotkań.

    Działanie zależne od mocy

    Zimne lasery, czyli te o niskiej energii, mają zdolność do emitowania wiązki mocy nie przekraczającej 500 mW, które przenikają na około pół centymetra w głąb naświetlanego fragmentu ciała. W takim przypadku, by odczuć efekt terapeutyczny, czas pojedynczej terapii może zostać wydłużony nawet do dwóch godzin...

    Z kolei lasery cechujące się wysoką energią promieniowania charakteryzują się mocą nawet 24-krotnie większą, sięgającą nawet 12.000 mW. Dzięki temu:

    • Można osiągnąć znacznie większą penetrację tkanek, sięgającą nawet 10 cm,
    • Skrócić czas zabiegu, nawet do 5 minut,
    • Uzyskać ogólnie lepsze efekty leczenia.

    Lasery o wysokiej energii wykorzystywane są zarówno w ostrych bólach, które występują po zadziałaniu określonego czynnika uszkadzającego, jak i w stanach przewlekłych, utrzymujących się przez dłuższy czas, będąc efektem trwałych uszkodzeń nerwów.

    Leczenie bólu neuropatycznego – jakie rodzaje bólu można leczyć laserowo?

    We wstępie niniejszego tekstu nieco przybliżono możliwości medyczne zastosowania laseroterapii, jednak stanowią one jedynie ułamek szerokiego spektrum zastosowania lasera. Warto rozwinąć ten temat i wskazać konkretne zastosowania metody laserowej w medycynie, szczególnie skupiając się na leczeniu bólu. Tym samym laser: ...

    • Wykazuje działanie przeciwbólowe,
    • Niweluje stany zapalne,
    • Pobudza tkankę skórną do odbudowy, co szczególnie polecane jest przy leczeniu trądziku, infekcji skórnych, a także usuwa rany pooperacyjne, a także usuwaniu wszelkich zmian skórnych,
    • Ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji, zwalczając przebyte urazy na tle ortopedycznym, takie jak złamania, skręcenia i zwichnięcia.

    Dodatkowo stosując laser można przezwyciężać:

    • Zwyrodnieniową chorobę stawów,
    • Zapalenie stawów na tle reumatoidalnym,
    • Wszelkie przeciążenia narządu ruchu, do których zalicza się np. zespół cieśni kanału nadgarstka, przeciążenia kolan lub łokieć tenisisty,
    • Rwę kulszową,
    • Schorzenia stomatologiczne,
    • Neuralgię międzyżebrową.

    Laser ma swoje zastosowanie także w przeszczepach skóry, a także w kosmetologii, gdzie z powodzeniem umożliwia usunięcie pękniętych naczyń krwionośnych, takich jak np. pajączki na twarzy. Dodatkowo laser usuwa przebarwienia, tatuaże, a także ma zdolność do fotoodmładzania skóry.

    Laserowe leczenie bólu Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

    Decyzję o kwalifikacji do zabiegu zawsze podejmuje lekarz. Są jednak takie schorzenia i przypadki, które mogą nie pozwolić na bezpieczny udział Pacjenta w zabiegu laseroterapeutycznym. Należy tutaj wymienić takie czynniki jak:

    • Nowotwory,
    • Gruźlica,
    • Epilepsja,
    • Cukrzyca,
    • Nadczynność tarczycy,
    • Wszelkie infekcje,
    • Ciąża,
    • Menstruacja,
    • Krwawienia z układu pokarmowego,
    • Zaburzenia krzepliwości krwi,
    • Stosowanie leków, wszelkich innych preparatów i ziół fotouczulających.

    Skutki uboczne laseroterapii

    Poprawnie wykonany zabieg minimalizuje ryzyko wystąpienia wszelkich powikłań, jednak w dalszym ciągu mogą się one pojawić. Są to sytuacje skrajne, ale możliwe. Przede wszystkim może wystąpić uszkodzenie wzroku, szczególnie w sytuacji kiedy lekarz nie dopilnuje założenia ochrony na oczy przez Pacjenta lub zostaną one użyte w niepoprawny sposób.

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jakie mogą być przyczyny bólu kręgosłupa? +
    Dolegliwości bólowe kręgosłupa mogą mieć różne podłoże. Często wynikają ze złych nawyków (np. długotrwałe siedzenie w niewłaściwej pozycji) lub z przeceniania możliwości swojego ciała (np. nadmierne dźwiganie) – to przykłady nieprawidłowości funkcjonalnych. Na ból kręgosłupa mogą mieć wpływ także wszelkie zmiany zwyrodnieniowe w jego obrębie (zaburzenia strukturalne). Może on również mieć podłoże psychosomatyczne, emocjonalne, co może wynikać z życia w chronicznym stresie. Ból kręgosłupa jest zależny także od ilości ruchu zażywanego przez daną osobę, od jej wieku (w miarę upływu lat łatwiej się nadwyrężyć) oraz masy ciała.
    3. Czy zabieg laserowego usuwania bólu jest bezbolesny? +
    Tak - taki zabieg nie przysparza pacjentowi dodatkowego bólu. Ponadto jest on bezpieczny, a co najważniejsze jego efekty są odczuwalne od razu. Taką terapię zaleca się zwłaszcza krótko po doświadczeniu urazu.
    5. Jak leczy się ból laserem? +
    Zabiegi tego typu są nieinwazyjne. Takie terapie są powszechnie stosowane przede wszystkim w fizykoterapii, ortopedii oraz podczas przeprowadzania rehabilitacji. Przy użyciu energii w spektrum podczerwieni dochodzi do pobudzania w określonym obszarze tkanki biologicznej, co skutkuje eliminacją bólu u pacjenta, skróceniem czasu gojenia się oraz stymulacją metabolizmu.

    Zabieg laserem przynosi pożądany efekt od razu, bez zbędnej zwłoki. Jak to możliwe? Otóż wiązka światła lasera kierowana jest w odpowiednie miejsce na skórze pacjenta i zaczyna wytwarzać w danej tkance, która jest zmieniona chorobowo, fotomechaniczną falę. W związku z tym pobudzane zostają wolne zakończenia nerwowe, a także inne receptory znajdujące się pod skórą, które uniemożliwiają przesył sygnałów w układzie nerwowym, efektem czego jest momentalne ulżenie pacjentowi poprzez wyeliminowanie odczuwania przez niego bólu.
    7. Jakie są zalety zabiegu laserowego usuwania bólu? +
    Podstawową zaletą jest z pewnością natychmiastowy i trwały efekt - terapia znosi skutecznie dolegliwości bólowe, co daje możliwość rezygnacji z leków stosowanych dla tego celu oraz z konieczności poddania się zabiegowi chirurgicznemu. Usuwanie bólu tą metodą ma nieinwazyjny charakter, jest bezpieczne oraz działa bardzo precyzyjnie – laser oddziałuje na konkretną tkankę.
    9. Jakie są wskazania do zabiegu? +
    Laserowe usuwanie bólu może pomóc:
    • w zespole bolesnego barku oraz cieśni nadgarstka,
    • w stanie zapalnym nadkłykcia kości ramiennej, ścięgna oraz kaletki,
    • osobom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów, a także skarżącym się na bóle lędźwiowo – krzyżowe czy grzbietowe,
    • w przypadku blizny przewlekłej, podostrej oraz ran otwartych,
    • w zminimalizowaniu bólu oraz regeneracji nerwów.
    2. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
    Terapia laserem nie powinna być stosowana:
    • u osób, które wykazują nadmierną wrażliwość na światło,
    • w trakcie trwania ciąży lub miesiączki,
    • u cierpiących na choroby nowotworowe, epilepsje czy infekcje grzybicze,
    • w przypadku ran otwartych.
    4. Czy laserowe leczenie bólu jest bezpieczną metodą? +
    Tak, to bezpieczna forma terapii. Światło lasera dzięki swej spójności i monochromatyczności umożliwia adekwatne do potrzeb wydzielanie energii oraz oddziaływanie na konkretny obszar wywołujący ból u pacjenta. Duża moc lasera sprawia, że może on docierać do głęboko umiejscowionych obszarów wymagających stymulacji. Dzięki mechanicznemu pobudzaniu wolnych zakończeń nerwowych, a także innych receptorów bólowych znajdujących się pod skórą, wpływa na zatrzymanie przesyłu informacji o bólu w układzie nerwowym, czego efektem jest błyskawiczna ulga w dolegliwościach.
    6. Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów? +
    Terapia laserowa zazwyczaj składa się z 5-8 zabiegów, trwających najwyżej kilkanaście minut. Pomiędzy każdą sesją należy zachować od 5 do 10 dni odstępu.
    8. Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu? +
    Terapia tego typu jest nieinwazyjna, więc rekonwalescencja jest zbędna. Specyfika tego zabiegu sprawia, że ulga pojawia się już po pierwszej sesji (zwłaszcza gdy ma ona miejsce krótko po doświadczeniu urazu). Efekty leczenia laserem są długotrwałe.
    10. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego leczenia bólu w Warszawie to 50zł.