+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik E-recepta!
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych umożliwia usunięcie zmian skórnych o różnej wielkości, znajdujących się w obrębie tułowia, twarzy, głowy i tkanek miękkich innych powłok ciała. Usuwane są różne niepokojące zmiany, które poddawane są dalszej diagnostyce.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Warszawa

  Zmiany skórne, których nie należy lekceważyć

  Lekarz, zwykle dermatolog, który kwalifikuje Pacjenta do chirurgicznego usuwania znamion skórnych bada dany wykwit skórny w dwojaki sposób – zwracając uwagę na wszelkie wskazania medyczne, jak i względy estetyczne. W trakcie czynności zabiegowych lekarz manipuluje skalpelem i usuwa znamię skórne razem z kawałkiem zdrowej tkanki, a następnie zakładane są szwy. Rana zabezpieczana jest opatrunkiem. W trosce o dobro i komfort Pacjentów, chirurgiczne usuwanie zmian skórnych odbywa się jedynie po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu skutecznie eliminuje się wszelkie dolegliwości bólowe. W ten sposób Pacjent w krótkim czasie wraca do dobrego samopoczucia, a swoimi codziennymi aktywnościami może zająć się jeszcze tego samego dnia.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Na ludzkiej skórze może pojawić się wiele różnych zmian. Wychodząc im naprzeciw w medycynie wykorzystuje się z powodzeniem różne metody ich usuwania....

  Najczęściej można dostrzec takie problemy jak: kurzajki, przebarwienia, włókniaki, brodawki, znamiona barwnikowe (pieprzyki), kaszaki. Większość z nich stanowi poważny dla Pacjenta defekt kosmetyczny, który znacząco obniża pewność siebie i poczucie własnej atrakcyjności, wpływając nie tylko na sam wygląd danej osoby, ale przede wszystkim na jej własne odbieranie siebie, co prowadzi do licznych kompleksów na tle estetyki i zadowolenia z własnego ciała.

  Niezadowolenie z własnego ciała to jedno. Wszelkie zmiany skórne i znamiona mają także inną stronę. W niektórych przypadkach są podłożem dla rozwoju poważnych chorób i schorzeń, przy czym największe zagrożenie niesie nowotwór skóry, w tym złośliwy czerniak. Z tego powodu nie powinno się lekceważyć takich zmian i podjąć się zabiegu jakim jest usuwanie pieprzyka.

  Medycyna daje różne rozwiązania, z których Pacjent może skorzystać i uporać się ze swoimi zmianami skórnymi i zdecydować się na zabieg jakim jest usuwanie pieprzyków. Na ten moment za najbardziej optymalne działanie uznaje się chirurgiczne usuwanie zmian skórnych, które z powodzeniem można przeprowadzić m.in. w Warszawie. W ten sposób nie tylko istnieje możliwość poprawienia swojego wyglądu, ale przede wszystkim istnieje możliwość oddania pobranego wycinka do badania histopatologicznego, którego wyniki z reguły dostępne są po około 14 dniach.

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Warszawa - kiedy warto zdecydować się na wizytę u specjalisty?

  Rozważając chirurgiczne usunięcie zmian skórnych lub usuwanie pieprzyków należy mieć na uwadze konieczność odbycia wcześniejszej konsultacji z lekarzem dermatologiem, który na podstawie swoich umiejętności, wiedzy i przeprowadzonego badania zadecyduje, czy w danym przypadku konieczne jest usuniecie danej zmiany, czy też lepszym rozwiązaniem będą inne metody leczenia. Jest to konieczność podyktowana troską o życie i zdrowie Pacjenta, ponieważ istnieje realne zagrożenie ze strony chorób na tle onkologicznym, które mogą rozwinąć się w przypadku nawet pozornie niegroźnego znamienia.

  Podstawami do usunięcia danej zmiany skórnej są następujące czynniki:

  • Występujące krwawienie,
  • Odczuwanie swędzenia,
  • Lokalizacja narażająca na otarcia,
  • Pojawiające się zmiany w obrębie znamienia.

  Specjaliści oferujący swoją pomoc w naszym gabinecie dokonują oceny zmian skórnych za pomocą przeprowadzanych badań dermoskopowych oraz wideodermoskopowych. Kolejnym krokiem jest ustalenie, czy problematyczny punkt na ciele jest zmianą o łagodnym nacechowaniu, dzięki czemu będzie można pozbyć się jej poprzez elektrokoagulację, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie laseroterapii, w tym chirurgicznego usunięcia zmian skórnych za specjalistycznej głowicy lasera. Oczywiście w razie wszelkich wątpliwości pobiera się wycinek i oddaje do badania histopatologicznego.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – wskazania do zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych oraz usuwanie pieprzyków poleca się Pacjentom, którzy na co dzień borykają się z takimi problemami, jak:

  • Brodawki,
  • Znamiona,
  • Guzy,
  • Kaszaki,
  • Nagniotki,
  • Włókniaki,
  • Tłuszczaki,
  • Modzele,
  • Znamiona barwnikowe, pieprzyki – nawet te nietypowe i narażone na działanie słońca,
  • Inne zmiany atypowe, wypukłe, o nieregularnym kształcie, rozmiarze i kolorycie,
  • Łagodne i złośliwe zmiany na tle nowotworowym.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – kwalifikacja do zabiegu

  Aby zabieg jakim jest chirurgiczne usuwanie znamion skórnych był komfortowy dla Pacjenta, dokładamy wszelkich starań, które zapewniają bezbolesność zabiegu i miłą atmosferę podczas jego przebiegu. Priorytetem jest tutaj podanie znieczulenia miejscowego. Nasi specjaliści dbają również o zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

  W razie potrzeby wycinki poddawane są badaniom histopatologicznym. W przypadku założenia szwów nierozpuszczalnych istnieje konieczność ich zdjęcia po upływie od 7 do 14 dni od zabiegu. Ponowna wizyta jest również momentem oceny osiągniętych efektów zabiegowych. Jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę, od tego momentu można zacząć stosować preparaty przeznaczone do wspomagania leczenia blizn. Usuwanie pieprzyka jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych powstaje niewielka blizna. Warto jednak rozważyć jej późniejsze laserowe usunięcie.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa - przebieg zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie pieprzyków Warszawa oraz innych znamion skórnych przeprowadzane w Warszawie jest zabiegiem, który odbywa się po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jeżeli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, Pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe. Następnie za pomocą lasera, lekarz usuwa precyzyjnie wybraną zmianę łącznie z marginesem zdrowej skóry, docierając do warstwy tkanki podskórnej. W takim działaniu lekarz manipuluje skalpelem lub łyżeczką chirurgiczną. Po zakończonym działaniu zakładane są szwy. Następnie w wyznaczonym terminie należy udać się na wizytę oceniającą proces gojenia się rany i rekonwalescencji. Zabieg zwykle trwa około pół godziny lub godzinę, jednak czas ten jest indywidualny i zależy od cech danej usuwanej zmiany.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa - efekty zabiegu

  Efektem zabiegu jakim jest usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych jest optymalny efekt kosmetyczno-estetyczny, a także znacząco obniża się ryzyko przekształcenia się zmian w późniejsze stany nowotworowe.

  Bezpośrednio po chirurgicznym usuwaniu zmian skórnych u większości Pacjentów występuje ból i szczypanie w okolicach pobranego wycinka, które łatwo zniwelować stosując leki przeciwbólowe.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

  Usuwanie pieprzyka nie może być przeprowadzone w przypadku osób:

  • Kobiety ciężarne i w okresie laktacji,
  • Osoby z chorobą nowotworową,
  • Osoby z zaburzeniami odporności,
  • Osoby zażywające leki wpływające na krzepliwość krwi,
  • Osoby posiadające infekcje, zakażenie lub choroby skóry,
  • Osoby z tendencją do powstawania blizn przerostowych i bliznowców.

  Chirurgiczne usuwanie znamion Warszawa – zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu należy:

  • Zachować higienę miejsca zabiegowego,
  • Delikatnie przemywać miejsce zabiegowe, starając się nie narażać ich na intensywne jej działanie,
  • Zwiększyć poziom ochrony słonecznej – konieczne jest tutaj zastosowanie kremów z wysokim filtrem UV,
  • Zrezygnować z opalania,
  • Dezynfekować miejsce zabiegowe.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Warszawa – cena

  Ostateczny koszt zabiegu chirurgicznego usuwania zmian skórnych uzależniony jest od indywidualnych cech konkretnie usuwanej zmiany skórnej. Lekarz zwraca uwagę na jej wielkość, głębokość, umiejscowienie, objawy, jakie jej towarzyszą. Warto dodać, że przy chirurgicznym usuwaniu znamion można pozbyć się kilku zmian skórnych, co oczywiście również wpływa na cenę i czas zabiegu. Ostateczny koszt określa lekarz przy wizycie wstępnej.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych pozwala na pozbycie się pieprzyków podejrzanych o zmiany nowotworowe takie jak czerniak. Pamiętaj, że zdrowie i życie mamy tylko jedno i warto zadbać o nie już dzisiaj, zwłaszcza, że u nas w gabinecie jest to możliwe w przystępnej cenie.

  Cennik

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
  Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł
  Usunięcie szwów 30,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch kurzajek/brodawek – każda kolejna kurzajka/brodawka 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia kurzajki/brodawki

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak wygląda zabieg? +
  Chirurg bardzo precyzyjnie wycina niechcianą zmianę skórną za pomocą specjalistycznych narzędzi chirurgicznych (skalpel, łyżeczka chirurgiczna) wraz z niewielkim marginesem zdrowej tkanki, żeby ułatwić proces gojenia. Jeżeli następuje taka potrzeba – wycięta zmiana zostaje wysłana do badania histopatologicznego.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  • Zmiany barwnikowe.
  • Podejrzane zmiany skórne.
  • Brodawki.
  • Włókniaki.
  • Kurzajki.
  5. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po wykonanym zabiegu należy chronić leczony obszar skóry przed uciskiem i nawilżeniem. Powierzchnia ta nie powinna być moczona, natomiast blizna przez okres 6 miesięcy nie powinna być wystawiana na słońce.
  7. Czy po zabiegu mogą pozostać blizny? +
  Po chirurgicznym usunięciu zmiany skórnej możliwe jest, że pozostanie niewielka blizna, którą jednak można skorygować laserem.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych w Warszawie to koszt od 250zł.
  2. Dlaczego należy usuwać podejrzane zmiany skórne? +
  Podejrzane zmiany skórne powinny być zdiagnozowane przez lekarza, przebadane histopatologicznie i usunięte, ponieważ zapobiega to powstawaniu i rozwojowi nowotworów. Ponadto istotną kwestią również kwestia poprawy wyglądu.
  4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • Aktywne choroby nowotworowe,
  • ciąża oraz okres laktacji,
  • niska odporność,
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • aktywne zakażenia w miejscu zmiany
  • łuszczyca,
  • skłonności do powstawania bliznowców.
  6. Jak długi jest okres rekonwalescencji? +
  W ciągu około tygodnia do dwóch od wykonania zabiegu należy zgłosić się na kontrolę oraz zdjęcie szwów. Przez kolejne kilka tygodni rana będzie się goić, aż skóra w końcu zregeneruje się w pełni.
  8. Dlaczego wybrać naszą klinikę aby usunąć znamiona metodą chirurgiczną? +
  Korzystamy z zaawansowanych, nowoczesnych i przede wszystkim sprawdzonych technologii medycznych, aby pomóc Ci pozbyć się różnego rodzaju niedoskonałości skóry, jak pieprzyki, znamiona, brodawki, włókniaki czy narośla.