+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa cena 200 zł

  Nieinwazyjne usuwanie kurzajek pozwala na pozbycie się nieestetycznych kurzajek, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Zarówno kurzajki, jak również brodawki są to zmiany skórne, dość widoczne i mało estetyczne. Zmaga się z nimi prawie 50% ludzi. Są one spowodowane wirusem brodawczaka, który wywołuje takie zmiany brodawkowate skóry.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa

  Usuwanie kurzajek Warszawa – czy można pozbyć się kurzajek metodą nieinwazyjną?

  Nieinwazyjne usuwanie kurzajek pozwala na pozbycie się nieestetycznych kurzajek, bez potrzeby ingerencji chirurgicznej. Zarówno kurzajki, jak również brodawki są to zmiany skórne, dość widoczne i mało estetyczne. Zmaga się z nimi prawie 50% ludzi. Są one spowodowane wirusem brodawczaka, który wywołuje takie zmiany brodawkowate skóry. Niekiedy brodawki są na tyle uciążliwe, że powodują ból oraz dyskomfort podczas np. snu. Bardzo często są one lokalizowane na stopach, ale również na czubkach palców, gdzie dają największy dyskomfort.

  Brodawki, które narażone są na otarcia lub stały ucisk, powinny być trwale usunięte
  Usuwanie kurzajek i brodawek Warszawa

  Nacisk powoduje, że brodawki znacznie zwiększają się, a także tworzą nawet zwarte masy, które podobne są swoim kształtem do kalafiora. Wielu dermatologów radzi je usuwać, zanim przybiorą większe rozmiary. Brodawki mogą pojawić się wszędzie, ale lokalizacja na dłoniach i stopach jest najbardziej uciążliwa. Czasami mogą one ustąpić samodzielnie bez leczenia w momencie, kiedy nasz układ immunologiczny utworzy przeciwciała, które eliminują wytwarzającego te zmiany skórne wirusa. Niestety u starszych osób lub u dzieci ilość tych przeciwciał jest niewystarczająca, dlatego brodawki lubią powracać albo nawet namnażać się. Wtedy konieczna jest interwencja lekarza.

  Usuwanie kurzajki Warszawa – najczęściej stosowane metody usunięcia kurzajki

  Bardzo popularne jest wymrażanie kurzajek Warszawa. Brodawka jest wymrażana i samoistnie odpada, pozostawiając niewielki otwór, który szybko się zabliźnia. To nieinwazyjny sposób usuwania kurzajek. Usuwanie brodawek za pomocą krioterapii daje efekt już za pierwszym razem, dzięki czemu mamy pewność, że zmiana skórna nie powróci. Istnieje również sposób na ich intensywne złuszczanie za pomocą stężonych roztworów kwasów, np. salicylowego.

  Po nałożeniu na zmianę skórną, kwas złuszcza ją intensywnie, dzięki czemu pozbywamy się obumarłych komórek, a zmiana jest wygładzona. Niestety wymienione wyżej metody, w tym również metoda chirurgicznego usuwania brodawek sprawia, że brodawka zostaje usunięta, ale leczenie nie jest do końca skuteczna. Dzieje się tak, ponieważ usuwanie znamion poprzez ingerencję chirurgiczną, czy wymrażanie kurzajek niszczą brodawkę, ale nie wirusa brodawczaka, który jest główną przyczyną powstawania tego rodzaju zmiany skórnej. Często też zdarza się, że po wymrożeniu zmiany w miejscu po zabiegowym nie powstaje już żadna nowa zmiana, ale w innym miejscu powstają kolejne.

  Laserowe usuwanie kurzajek Warszawa – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  Bardzo dobrym sposobem na usuwanie kurzajek i brodawek jest laser CO2, który charakteryzuje się dużą precyzją. Wiele osób decyduje się na laserowe usuwanie znamion, w tym laserowe usuwanie kurzajek. Tym sposobem brodawki usuwane są raz a dobrze....

  Tradycyjne usuwanie kurzajek wiąże się z ryzykiem powstania infekcji, np. wirusem żółtaczki. Dzięki temu, że zabieg jest nieinwazyjny i nie przerywa ciągłości skóry w takim stopniu, jak skalpel, jest on również o wiele bardziej bezpieczny. Nie dochodzi też do niepotrzebnego uszkodzenia zdrowej tkanki. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a by zmniejszyć odczucia bólowe podaje się środek znieczulający w postaci lidokainy. Laser wprowadzany jest przez jedną z najcieńszych igieł, dlatego zabieg nie powinien sprawiać nam dużego dyskomfortu. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy jedynie krótka konsultacja z osobą, która będzie przeprowadzała nasz zabieg. Zabieg odbywa się za pomocą lasera frakcyjnego Co2, który operują długością fali 10 600 mm. Służy on do odparowania tkanek zajętych przez wirusa, a pozostawieniu tych zdrowych. To bardzo innowacyjny sposób na pozbycie się brodawki w ciągu kilku chwil. Również gojenie się zmiany jest znacznie szybsze, dzięki czemu możemy łatwiej wrócić do naszych codziennych obowiązków. Po wykonanym zabiegu pozostaje niewielki strupek, który znika w ciągu około 14 dni. To dobry sposób na usuwanie takich zmian skórnych dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję. Czas gojenia skóry po zabiegu jest szybszy, niż w przypadku krioterapii. Dodatkowo zmiana skórna jest odparowywana, dzięki czemu nie pozostaje na skórze nieestetyczna blizna.

  Usuwanie kurzajki metodą elektrokoagulacji Warszawa

  Innym sposobem na pozbycie się kurzajek jest elektrokoagulacja. Wypalanie kurzajek jest również skuteczną metodą ich pozbycia się. Aby zabieg był skuteczny przed jego wykonaniem, na nawarstwienia hyperkeratotyczne nakłada się specjalną maść salicylową, która rozpuszcza częściowo te warstwy oraz sprawia, że wypalanie jest znacznie szybsze....

  Elektrokoagulacja jest rzadziej spotykanym zabiegiem od laserowego usuwania kurzajek, jednak niektóre gabinety medycyny estetycznej również ją stosują. Polega ona na ścięciu białka tkanek, przez ich termiczne uszkodzenie. Zabieg ten jest wykonywany za pomocą elektrod. Elektrody są niczym innym jak różnego typu igłami, np. z zakończeniem z kulką bądź nożem. Wypalanie kurzajek jest uznawane za bolesne dlatego przed przystąpieniem do zabiegu stosuje się środki znieczulające na bazie lidokainy. Po koagulacji może pojawić się na skórze rumień, a także obrzęk oraz stwardnienie skóry. Przy dużych zmianach odczuwany jest również ból oraz zasinienie. Po zabiegu na skórze zostają niewielkie strupki, które goja się przez około 3 dni. Po elektrokoagulacji pojawiają się małe blizny, a także odbarwienia lub przebarwienia, ale nie jest to częste zjawisko. W niektórych przypadkach również mogą pojawiać się małe blizny przerostowe. Większość takich niepożądanych efektów pojawia się tylko w momencie, kiedy zmiana jest dość duża. Przy niewielkich brodawkach ryzyko powstania takich ubocznych efektów jest znikome. Zabiegowi elektrokoagulacji nie mogą poddać się osoby, które mają rozrusznik serca, są w ciąży, chorują na cukrzycę lub mają zaburzenia krążenia. Usuwanie kurzajek za pomocą elektrokoagulacji jest polecany przy mniejszych zmianach. Usuwanie brodawek pozwala na różne metody skutecznego usuwania tych kłopotliwych zmian skórnych. Najbezpieczniejszą metodą jest laserowe usuwanie kurzajek, które nie tylko nie uszkadza zdrowych tkanek, ale przede wszystkim w pełni likwiduje wirusa kurzajki, dzięki czemu zmiana nie powraca. Usuwanie kurzajek i wymrażanie kurzajek pozwala na szybkie pozbycie się denerwującego nas defektu, który może również dawać odczucia bólowe, zwłaszcza jeśli kurzajka jest umiejscowiona na podeszwie stopy. Obecnie najbardziej skuteczną i polecaną metodą usuwania kurzajek jest laserowe usuwanie kurzajek. Dzięki niemu dochodzi do całkowitego zniszczenia wirusa brodawczaka, co daje w pełni bezpieczną, ale również skuteczną metodę leczenia i usuwania tych zmian skórnych.

  Usuwanie brodawek Warszawa – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • gorączka i podwyższona temperatura
  • stan zapalny w obrębie miejsca zabiegowego
  • złe samopoczucie pacjenta
  • niezagojone rany w miejscu zabiegowym
  • stan zapalny skóry w miejscu zabiegowym

  Usuwanie kurzajek Warszawa – pielęgnacja skóry po zabiegu usunięcia kurzajki

  • częsta zmiana opatrunku
  • przemywanie miejsca zabiegowego octeniseptem
  • nie zaleca się namaczania miejsca zabiegowego oraz jego rozgrzewania
  • strupek po usuniętej kurzajce lub brodawce znika po około 3 tygodniach

  Laserowe usuwanie brodawek Warszawa – dodatkowe zalecenia po wykonaniu zabiegu

  • po zabiegu nie potrzebujemy rekonwalescencji i można wrócić do naszych obowiązków
  • zalecane jest obserwowanie rany po zabiegu
  • należy nosić jałowe opatrunki do czasu odpadnięcia strupka
  Laserowe usuwanie zmian skórnych takich jak kurzajki i brodawki to zabieg szybki i bezbolesny. Dzięki wykorzystaniu tylko najwyższej jakości sprzętu, masz pewność, że nasz gabinet to miejsce bezpieczne i profesjonalne. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, oraz dogodne dla Państwa terminy wizyt.

  Znieczulenie bezigłowe

  Bezigłowe znieczulenie to nowoczesna metoda, która eliminuje potrzebę użycia igieł do podawania środków znieczulających. Ta technika zyskuje na popularności przy usuwaniu zmian skórnych, takich jak kurzajki i brodawki.

  Korzyści znieczulenia bezigłowego

  Znieczulenie bezigłowe oferuje liczne korzyści, czyniąc je atrakcyjnym wyborem w dermatochirurgii:

  • Wyeliminowanie bólu związanego z wkłuciem igły znacząco podnosi komfort pacjenta.
  • Pacjenci, szczególnie dzieci i osoby z fobią przed igłami, odczuwają mniejszy stres przed zabiegiem.
  • Techniki bezigłowe często zapewniają szybkie działanie środka znieczulającego.

  Bezigłowe znieczulenie to innowacyjna i skuteczna metoda wykorzystywana w usuwaniu zmian skórnych. Dzięki eliminacji bólu i dyskomfortu, zmniejszeniu ryzyka infekcji oraz redukcji stresu pacjentów, metoda ta staje się coraz bardziej popularna.

  Cennik

  Laserowe/chirurgiczne usuwanie kurzajek/brodawek Cena
  Wycięcie kurzajki/brodawki powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Wycięcie kurzajki/brodawki do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Wymrażanie kurzajek 200,00 zł
  Koagulacja kurzajki 200,00 zł
  Znieczulenie Bezigłowe 250,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch kurzajek/brodawek – każda kolejna kurzajka/brodawka 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia kurzajki/brodawki

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak można usunąć kurzajkę? +
  Kurzajki usuwane są kilkoma metodami. Jedną z nich jest ich wymrażanie. Bardzo skuteczną metodą jest laser CO2, który wyparowuje zmianę, bez uszkadzania zdrowej tkanki..
  3. Czy usuwanie kurzajek boli? +
  Usuwanie kurzajek oraz brodawek może być bolesne, zwłaszcza jeśli chodzi o chirurgiczne wycinanie zmian skórnych, takich jak brodawki, ale również wypalanie ich poprzez elektrokoagulację. Aby zabiegi te nie były bolesne, stosuje się środki znieczulające na bazie lidokainy.
  5. Czy po usuwaniu kurzajki pozostaje blizna? +
  Po niektórych typach zabiegów, takich jak chirurgiczne usuwanie kurzajek, czy też po elektrokoagulacji istnieje prawdopodobieństwo, że po brodawce pozostanie blizna. Wiele zależy również od wielkości samej zmiany skórnej.
  7. Jak długo trwa zabieg usuwania kurzajki? +
  W przypadku laseroterapii zabieg nie trwa dłużej niż minuta. W tym czasie do zmiany przykładana jest igła i wypuszczana jest silna wiązka lasera. Elektrokoagulacja oraz wymrażanie kurzajek trwa około 10 do 15 minut. Chirurgiczne usuwanie kurzajek trwa najdłużej, bo nawet do 30 minut, licząc również szycie po zabiegu.
  9. Czy warto usunąć kurzajkę? +
  Brodawki, nazywane również kurzajkami same w sobie nie są groźne, ale są mało estetyczne. Dodatkowo niestety mogą sprawiać nam ból, kiedy je uciśniemy, zwłaszcza jeśli są umiejscowione na podeszwie stopy.
  2. Ile trwa laserowe usuwanie pieprzyków? +
  Zabieg trwa około 30 minut, w zależności od wielkości zmiany skórnej.
  4. Jak długo trwa rekonwalescencja po usuwaniu kurzajek? +
  Po usuwaniu kurzajek możemy od razu wrócić do swoich obowiązków. Najczęściej samo gojenie się strupka po zabiegu elektrokoagulacji, czy usuwaniu laserowym brodawki trwa 3 dni. Po wszystkich rodzajach zabiegów możemy wrócić do dawnej aktywności. Po usuwaniu chirurgicznym musimy jednak uważać, by nie moczyć szwów oraz musimy unikać m.in. sauny aż do momentu, kiedy szwy nie będą zdjęte.
  6. Czy usuwanie kurzajek jest trwałe? +
  W przypadku laseroterapii oraz elektrokoagulacji istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kurzajka już nie powróci. Ważne jest obserwowanie miejsca po kurzajce i jego sposobu gojenia się. W niektórych przypadkach brodawki lubią nawracać.
  8. Czy każdy może poddać się zabiegowi usuwania kurzajek? +
  Do przeciwwskazań jeśli chodzi o usuwanie kurzajek np. za pomocą elektrokoagulacji, jest rozrusznik serca, ciąża, cukrzyca i problemy z krążeniem. W przypadku laserowego usuwania kurzajek przeciwwskazania są podobne, ale w tym przypadku zabiegowi może poddać się osoba z rozrusznikiem serca.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwanie kurzajek w Warszawie to 200zł.