+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów jest pozwala na nieinwazyjne zmniejszenie widoczności nieestetycznych niedoskonałości skóry. Zabiegi na rozstępy regenerują tkanki skórne i je remodelują oraz skutecznie poprawiają jej koloryt.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa

  Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Rozstępy to popularne zmiany skórne, które łatwo rozpoznać po ich charakterystycznych liniach o różnych odcieniach różu, fioletu, czerwieni lub bieli. Nie są one groźne dla zdrowia, jednak stanowią bardzo duży problem kosmetyczny, wywołując kompleksy. Są one efektem naruszeń w obrębie włókien skóry właściwej. Uproszczając – rozstęp jest to naderwana skóra widoczna w formie głębokich i rozległych blizn, które powstały w ramach uszkodzeń powstałych od wewnątrz, a nie od zewnątrz tkanki łącznej (jak to bywa w przypadku innych blizn, np. po skaleczeniach). ...

  Miejscem ulokowania się rozstępów są te obszary, których skórna narażona jest na nadmierne rozciąganie się, np. pośladki, brzuch, uda, klatka piersiowa, plecy, nogi, ramiona. Główne czynniki wywołujące wewnętrzne uszkodzenia skóry to np. zmiany hormonalne wywołane ciążą lub okresem dojrzewania, tycie, a także szybki wzrost masy mięśniowej. Mówi się także o genetycznych czynnikach warunkujących ich występowanie.

  Na szczęście dzięki współczesnym rozwiązaniom medycyny estetycznej istnieje realna szansa na uporanie się z tym wstydliwym problemem. Stosując innowacyjne zabiegi bez większych problemów można zredukować widoczność niechcianych pręgów. Jest to idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Jest to dość ważny element zwalczania rozstępów, ponieważ preparaty dostępne w aptekach i drogeriach nie są w stanie rozwiązać problemu. Z tego powodu laserowe usuwanie rozstępów poleca się wszystkim osobom, które chcą na nowo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i mają możliwość skorzystanie ze specjalistycznych zabiegów.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Dlaczego zabiegi na rozstępy?

  Aby skutecznie poprawić stan i wygląd swojej skóry, należy pamiętać o codziennym nawilżeniu, byciu aktywnym fizycznie, stosować zdrową dietę, a także używać odpowiednie kosmetyki i preparaty np. regenerujące i odżywiające skórę. Mimo, iż powyższe elementy są istotne, nie są one w stanie usunąć już istniejących problemów, szczególnie zaawansowanych rozstępów ze względu na fakt, iż w ten sposób nie jest się w stanie odbudować uszkodzone struktury skórne. Domowe sposoby są dobre, o ile używane są w celu profilaktyki ze względu na zapobieganie pogłębiania się nieestetycznych zmian. Z tego względu do usuwania rozstępów polecane są działania ingerujące w obszarze głębokich warstw skórnych ze względu na działanie bezpośrednio w obszarze występowania problemu. ...

  Chcąc poddać się laseroterapii należy liczyć się z obowiązkiem odbycia konsultacji medycznej z lekarzem. Dzięki temu w optymalny sposób dobiera się parametry urządzenia do potrzeb Pacjenta oraz charakteru jego zmian, ilość zabiegów łącznie z ich intensywnością i czasem trwania, a także wyklucza się potencjalne przeciwwskazania zabiegowe.

  Oprócz wysokiej skuteczności warto zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem laseroterapii. Tym samym, wybierając z rozwagą określoną placówkę i specjalistę, zwiększa się nie tylko osiągane rezultaty leczenia, ale i kwestie bezpieczeństwa z jednoczesnym, indywidualnym podejściem do Pacjenta.

  Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa – wskazania do zabiegu

  Zastosowanie lasera wobec istniejących rozstępów umożliwia zniwelowanie widoczności rozstępów w dowolnie wybranym obszarze ciała. Z powodzeniem laseroterapia radzi sobie z tak problematycznymi miejscami, jak brzuch, uda, piersi, nogi, jak i ręce. Tym samym, jest to obecnie najbardziej skuteczna metoda stale zyskująca na popularności. Należy podkreślić, że nie każdy może pozbyć się rozstępów, zależy to od indywidualnych cech zmian skórnych. Można je jednak z powodzeniem rozjaśnić, spłycić, co ogólnie wpływa na mniejszą ich widoczność.

  Laser na rozstępy – w jaki sposób usuwane są rozstępy?

  Bezpośrednio na wybrane miejsce na skórze skierowane jest światło lasera, dzięki czemu zostaje ona pobudzona do wzmożonej produkcji kolagenu. Dzięki takim działaniom skóra staje się bardziej elastyczna, a rozstępy mniej widoczne. Mimo, iż już jeden zabieg daje pewne efekty, to dla uzyskania optymalnych zmian konieczna może być seria zabiegów. W większości przypadków wystarcza od trzech do pięciu spotkań z lekarzem medycyny estetycznej, jednak przy większych zmianach może być potrzebne nawet dziesięć zabiegów. Należy pamiętać, że o ilości zabiegów decyduje lekarz podczas konsultacji medycznej, analizując indywidualny przypadek Pacjenta.

  Zabiegi na rozstępy – na czym polega działanie lasera?

  Za pomocą ingerencji laserowej dochodzi do złuszczania naskórka, a także zostają pobudzone wszelkie procesy odnowy skórnej z jednoczesną regeneracją skóry właściwej.

  W aspekcie usuwania rozstępów metodą laserową wyróżnia się dwie techniki: frakcyjną i dermabrazję. Laser frakcyjny kieruje wiązkę promieniowania na skórę w sposób wybiórczy. Z kolei dermabrazja doprowadza do całkowitego złuszczenia naskórka.

  Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

  Zanim lekarz zakwalifikuje daną osobę bezpiecznie do zabiegu, musi wykluczyć istnienie takich przeciwwskazań, jak:

  • Okres ciąży i laktacji,
  • Leczenie izoterynoiną – laseroterapię w tym przypadku można przeprowadzić dopiero pół roku po zakończeniu leczenia,
  • Posiadanie świeżej opalenizny,
  • Choroby onkologiczne,
  • Posiadanie poszczególnych chorób przewlekłych, np. cukrzycy, łuszczycy, chorób autoimmunologicznych, fotodermatozy,
  • Problemy z krzepliwością krwi oraz zażywanie antykoagulantów,
  • Posiadanie alergii,
  • Wykazywanie tendencji do powstawania bliznowców (keloidów)
  • Posiadanie infekcji, np. opryszczki.

  Laserowe usuwanie rozstępów Warszawa – zalecenia po zabiegu

  Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiedniej higienie, pielęgnacji i ochronie skóry po zabiegu. Nie zaleca się stosowania mydła, ani żadnych kosmetyków na bazie alkoholu, ponieważ są one drażniące. Należy także zrezygnować z zabiegów złuszczających, np. peelingów. Skórę może podrażnić także wycieranie i pocieranie miejsca po zabiegu ręcznikiem lub gąbką, dlatego warto na czas rekonwalescencji stosować miękkie ręczniki z mikrofibry lub koszulki bawełniane. Mimo wszystko podstawą szybkiego powrotu do normalnego stanu jest unikanie podrażnień aż do momentu całkowitego wygojenia się skóry.

  Usuwanie rozstępów Warszawa — okres rekonwalescencji

  Normalną reakcją organizmu na przeprowadzony zabieg jest pojawienie się zaczerwieniania skóry, a także staje się ona bardziej wrażliwa. Dzieje się tak, ponieważ wierzchnie warstwy skóry zostają usunięte, przy czym nowe dopiero muszą się stworzyć. Znane są także przypadki pojawiania się pęcherzy i objawów przypominających poparzenie, jednak znikają one samoistnie w dość krótkim czasie. Samo gojenie się może zajęć kilka dni, jednak w niektórych przypadkach, szczególnie w momencie wykonywania serii zabiegów na większym obszarze ciała, czas ten się wydłuża.

  Usuwanie rozstępów Warszawa — efekty

  Główne czynniki warunkujące stopień leczenia rozstępów to ich wiek, zaawansowanie, a także rozległość i głębokość. Im są one starsze i bardziej poważne, tym trudniej się ich pozbyć. Seria zabiegów zazwyczaj przynosi zadowalające efekty, aczkolwiek zdarza się czasami, że rozstępy nie zostają całkowicie usunięte, jednak stają się znacznie mniej widoczne.

  Oprócz normalnych reakcji skóry na ingerencję laserową, o których pisaliśmy wyżej, mogą pojawić się pewne powikłania. Jest to jednak sytuacja skrajna, będąca efektem niepoprawnie przeprowadzonego zabiegu, gdzie lekarz doprowadza do uszkodzenia tkanek. Aby zapobiec takiej sytuacji należy dokonać wszelkich starań, aby wybrać doświadczoną i wykwalifikowaną osobę, a także profesjonalne miejsce.

  Laserowe usuwanie rozstępów to idealne rozwiązanie dla każdego, kto boryka się z tymi nieestetycznymi bliznami. Nasz gabinet skutecznie spłyca lub całkowicie usuwa wszystkie rozstępy znajdujące się w obrębie wybranych partii ciała. Konkurencyjne ceny zabiegów to coś, co nas wyróżnia na tle innych klinik.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Skąd się biorą rozstępy? +
  Pojawiają się one w momencie braku możliwości do optymalnego rozciągania się tkanki skórnej. Zaczyna się ona za bardzo napinać, a w konsekwencji pęka, dając efekt powstałych blizn. Z tego powodu w większości pojawiają się przy gwałtownym wzroście lub tyciu. Są one częstym efektem ciąży, a także zmian hormonalnych. Są one także uwarunkowane genetycznie. Tym samym, jeżeli w rodzinie ktoś posiadał rozstępy, z dużą dozą podobieństwa wystąpią one u młodszych pokoleń ze względu na mniejsze wartości włókien sprężystych, przez co skóra jest mniej podatna na rozciąganie. Co ciekawe, skłonność do powstawania rozstępów rośnie w momencie kiedy organizm jest osłabiony, obciążony różnymi stanami chorobowymi.
  3. Kiedy zaczynać leczenie? +
  Im szybciej – tym lepiej. Tym samym, im Pacjent jest młodszy, a także im krócej posiada on rozstępy, tym efekty leczenia większe. Laseroterapię można wykonać niezależnie od wieku Pacjentów.
  5. Ile zabiegów laserowego leczenia rozstępów należy przeprowadzić? +
  Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od indywidualnych czynników osobowych danej osoby, takich jak np. wiek Pacjenta, wielkość, rozległość, głębokość rozstępów, okres ich bytowania na skórze, a także celów terapeutycznych. Zwykle przeprowadza się serię od 3 do 10 zabiegów z zachowaniem czterotygodniowych odstępów.
  7. Czy usuwanie rozstępów boli? +
  O ile wybierze się profesjonalny gabinet i doświadczonego oraz wykwalifikowanego fachowca, dzięki czemu będzie możliwe włączenie nowoczesnych i nieinwazyjnych metod, to nie. Jednak jeżeli Pacjent jest wysoko wrażliwy i posiada niski próg bólu, to może odczuwać dyskomfort, np. związany z odczuciem ciepła na skórze. Co ciekawe, są takie osoby, którym laseroterapia przypomina masaż, przez co opisują swoje doznania jako przyjemne. W celu zwiększenia komfortu dopuszcza się znieczulanie specjalnym kremem.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów w Warszawie to 500zł.
  2. Jak zredukować rozstępy po ciąży? +
  Rozstępy powstałe w wyniku ciąży często charakteryzują się dużą rozległością, dlatego warto rozważyć wykonanie zabiegu laserowego. Jest ono bardziej skuteczne niż kosmetyczne preparaty dostępne na rynku, ponieważ nie są one w stanie usunąć zaawansowanych, rozległych i utrwalonych blizn. Dodatkowo, atutem lasera jest poprawienie ogólnego stanu skóry w szybkim tempie.
  4. Czy laserowe usuwanie rozstępów jest bezpieczne? +
  Tak, laserowe usuwanie rozstępów jak najbardziej jest bezpieczne, o ile Pacjent nie posiada przeciwwskazań medycznych, takich jak: infekcje, zapalenie skóry, choroby przewlekłe, fotodermatoza, ciąża.
  6. Na jakich obszarach ciała najczęściej wykonuje się zabiegi usuwania rozstępów? +
  Najczęściej zabieg przeprowadza się w obszarach takich jak: brzuch, uda, pośladki, biodra, piersi, jednak z powodzeniem można także ingerować np. na plecach, ramionach, łydkach.
  8. Czy efekty zabiegów na rozstępy są trwałe? +
  Tak, efekty zabiegów laserowych w aspekcie leczenia rozstępów są trwałe. Za pomocą specjalnych i zaawansowanych urządzeń można z powodzeniem regenerować skórę, a także stymulować produkcję kolagenu. W ten sposób włókna odbudowują się w trwały sposób. Warto efekty zabiegu wzmocnić systematyczną pielęgnacją uelastyczniając skórę, aby wyeliminować ryzyko pojawienia się nowych pręgów.