+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie trądziku Warszawa cena 200zł

  Laserowe leczenie trądziku ma niewiele przeciwwskazań i może być z powodzeniem stosowane u większości pacjentów. Zabieg leczenia trądziku laserem polecany jest osobom, które posiadają różnego rodzaju problemy dermatologiczne, w tym stany zapalne, ropne, rumień skóry oraz trądzik pospolity i różowaty.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – objawy trądziku

  Trądzik pospolity zalicza się do chorób przewlekłych dotykających aparatu włosowo-łojowego, która wiąże się z nadmiernym wydzielaniem łoju. Jego cechą charakterystyczną jest pojawianie się zaskórników zarówno zamkniętych, jak i otwartych, krost, pseudocyst, grud oraz guzków. Zdarzają się także torbiele ropne zlokalizowane w okolicy łojotokowej, głównie twarzy i pleców.

  Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

  Czynników wywołujących powstanie trądziku jest wiele i zalicza się do nich np. zwiększoną produkcję łoju, kolonizację przewodu wyprowadzającego przez określony typ bakterii, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego, a także reakcję zapalną i immunologiczną. Część osób badanych doszukuje się także przyczyny w czynnikach genetycznych. Niewątpliwie geny pełnią ważną funkcję w powstawaniu różnych zmian chorobowych lub zwiększają tendencję do jej wystąpienia. Zazwyczaj podczas wywiadu medycznego Pacjenci opisują cerę swoich bliskich jako trądzikową.

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – jak wygląda zabieg?

  Pojedynczy zabieg leczenia trądziku trwa około 15 lub 20 minut. Ze względu na fakt, iż jest to procedura bezbolesna, nie ma potrzeby podawania znieczulenia. Aby zabieg był bezpieczny, warto zadbać, aby był wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, ewentualnie kosmetologa. Ze względu na niewielką inwazyjność, tuż po opuszczeniu gabinetu można wrócić do swoich codziennych obowiązków. Przed samym zabiegiem należy zmyć makijaż i oczyścić skórę poddawaną ingerencji laserowej, a także zdjąć szkła kontaktowe. Z tego powodu nie zaleca się nakładania żadnych kosmetyków, ani innych preparatów w dniu zabiegu na swoją skórę.

  Redukowanie trądziku metodą laseroterapii zalicza się do bezpiecznych i skutecznych form leczenia. Tym samym stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych środków, takich jak leczenie antybiotykowe lub retinoidowe. W przypadku zastosowania lasera, jego promień dociera do skóry właściwej, gdzie wytwarzane są mikrouszkodzenia w celu pobudzenia tkanki skórnej do szybkiej i wzmożonej regeneracji. Inną zaletą lasera jest jego właściwość bakteriobójcza, a także przeciwzapalna, która działa w naskórku.

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – wskazania do zabiegu

  Stosowanie laseroterapii w leczeniu trądziku nie wykazuje się dużą inwazyjnością, tym samym jest niewiele przeciwwskazań zabiegowych. Tym samym forma ta jest dostępna dla większości Pacjentów. Szczególnie polecany jest osobom, które posiadają wszelkiego rodzaju problemy dermatologiczne, szczególnie uwzględniając tutaj stany zapalne, ropne, rumień skóry, a także trądzik. Przykładem mogą być tutaj osoby, które doznały trądziku wskutek zmian hormonalnych, takich jak np. menopauza. Szczególne efekty dostrzegalne są przez osoby cierpiące z powodu trądziku różowatego, niezależnie od etymologii jego powstania. Laseroterapia może okazać się także dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają na swoim kącie przetestowane liczne metody leczenia trądziku, zarówno te konwencjonalne, jak i niekonwencjonalne, jednak bez osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Warto rozważyć leczenie trądziku laserem, ponieważ leczy on zarówno sam problem, jak i mu zapobiega, a dodatkowo zmniejsza widoczność blizn, jakie pojawiają się po przebytym trądziku.

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – efekty zabiegu

  Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, które wykorzystują laser mają bardzo zbliżony mechanizm działania, czyli oddziaływanie na tkankę poprzez emitujące się światło lasera o różnym typie. Jest to o tyle korzystne, że umożliwia prowadzenie działań na różnych płaszczyznach i głębokościach. Podstawowe zastosowania laseroterapii w medycynie estetycznej są następujące:

  • Obniżenie ilości produkowanego sebum przez skórę, co prowadzi do zmniejszonego łojotoku,
  • Zniszczenie bakterii wywołujących trądzik lub go zaostrzających,
  • Odkażenie wybranych fragmentów ciała,
  • Zmniejszenie widoczności porów ze względu na ich obkurczenie, co skutkuje wygładzeniem skóry,
  • Wzmożenie produkcji kolagenu, dzięki czemu namnożeniu ulegają nowe komórki, czego efektem jest odmłodzony i zdrowszy wygląd,
  • Zmniejszenie widoczności blizn powstałych na skutek przebytego trądziku za pomocą zwiększonej ilości włókien kolagenowych oraz elastyny,
  • Ogólna poprawa wyglądu skóry.

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – skuteczne leczenie trądziku pospolitego

  Laser można uznać za złoty środek oferowany przez medycynę estetyczną, który wykorzystywany jest już od pewnego czasu. Najwięcej Pacjentów zgłasza się na laseroterapię zarówno aby zredukować zmarszczki, jak i usunąć wstydliwy problem związany z trądzikiem. W zależności od jego rodzaju, laser może wykazywać różne sposoby działania.

  Cechy charakterystyczne trądziku pospolitego to m.in.: ...

  • Rozszerzone pory,
  • Wzmożona produkcja sebum,
  • Stany zapalne skóry,
  • Występowanie zaskórników, zarówno otwartych, jak i zamkniętych.

  W przypadku leczenia niniejszego rodzaju trądziku, szczególną uwagę zwraca się na zastosowanie lasera ze względu na jego przeciwzapalne oraz bakteriobójcze działanie. Jest to o tyle istotne, że zapewnia zniszczenie wszelkich bakterii bytujących na skórze, które są przyczyną rozwoju trądziku. Pod wpływem laseroterapii, wszelkie zmiany trądzikowe ulegają zmniejszeniu i wyleczeniu, skóra zostaje odkażona, co razem skutkuje zmniejszeniem stanów zapalnych.

  Mimo, iż problemy skórne, takie jak trądzik, kojarzą się głównie z okresem dojrzewania, to jednak należy podkreślić, że szczególnie po trzydziestym roku życia, część osób dorosłych dotyka także trądzik, jednak innego typu, o innym podłożu powstania. Mowa tutaj o tak zwanym trądziku różowatym. Różni się od trądziku pospolitego tym, iż jego cechą charakterystyczną są zaczerwienienia pojawiające się na skutek rozszerzonych naczyń krwionośnych. Diagnozuje się także przetłuszczanie się cery. Często obserwuje się także wypryski. Stosując laser w leczeniu trądziku różowatego oddziałuje się na jego przyczynę, czyli doprowadza do obkurczania oraz zamykania naczyń krwionośnych, dzięki czemu skutecznie eliminuje się zaczerwienione miejsca na twarzy. Warto dodać, że jest to zabieg precyzyjny i bezpieczny – działaniu wiązki lasera poddane są wyłącznie rozszerzone naczynka, dzięki czemu nie podrażnia się przy tym zdrowych tkanek. Dodatkowo, tak jak w przypadku trądziku pospolitego, laser oddziałuje na skórę odkażająco i antybakteryjnie, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju stanu zapalnego.

  Laserowe leczenie trądziku Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

  Jak przed każdym zabiegiem, lekarz na konsultacji medycznej diagnozuje istnienie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Należy tutaj wyszczególnić:

  • Ciążę i okres laktacji,
  • Zabiegi kosmetyczne lub medyczne, które zostały wykonane w ciągu ostatnich 3 miesięcy,
  • Posiadanie chorób wewnętrznych, np. nowotworów, padaczki, infekcji i alergii,
  • Posiadanie rozrusznika serca lub aparatu słuchowego,
  • Posiadanie świeżej opalenizny (maksymalnie 4tygodniowej),
  • Stosowanie kosmetyków na bazie witaminy A lub E i ich pochodnych,
  • Zakażenie wirusem opryszczki w miejscu poddawanym ingerencji lasera,
  • Zażywanie leków, takich jak antybiotyki, sulfonamidy, retinoidy, tetracykliny, aspiryna, wpływające na rozrzedzenie krwi, fotouczuleniowych (w tym także ziół i suplementów).

  Zalecenia przed zastosowaniem lasera

  Ze względu na bezpieczeństwo i małą inwazyjność nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się przed zabiegiem, jednak istnieją pewne kluczowe kwestie, które należy brać pod uwagę:

  • Laseroterapię powinno wykonywać się w okresie jesienno-zimowym, kiedy to promieniowanie słoneczne nie jest aż tak intensywne,
  • Przed jak i po zabiegu, przez okres około miesiąca, bezwzględnie należy unikać opalania, zarówno w solarium, jak i na naturalnym słońcu, a także stosować ochronę skóry kremem SPF minimum 50. W przeciwnym razie można doprowadzić do powstania bardzo trudnych do usunięcia przebarwień i plam,
  • Należy zrezygnować z picia alkoholu dobę przed zabiegiem,
  • Jeżeli jest to możliwe, miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania leków fotouczulających i wszelkich ziół o podobnym działaniu, a także po zabiegu należy je włączać dopiero po pewnym czasie,
  • Przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy wykonywać żadnych zabiegów złuszczających,
  • Przez około tydzień od zabiegu nie należy wykonywać ciężkiej aktywności fizycznej,
  • Należy zrezygnować z sauny oraz gorącej kąpieli przez okres około dwóch tygodni po zabiegu.

  Trądzik różowaty objawy

  Trądzik różowaty dotyka przede wszystkim skóry na środku twarzy – mowa tutaj o okolicach nosa, policzków, podbródka czy też czoła. Stosunkowo rzadko zmiany pojawiają się na owłosionej skórze głowy, szyi czy na klatce piersiowej lub za uszami.

  Najbardziej charakterystyczne objawy trądziku różowatego to:

  • silne zaczerwienienie,
  • rumień,
  • poszerzone naczynia krwionośne,
  • krostki i grudki,
  • obrzęk twarzy oraz jej suchość.
  Laserowe usuwanie zmian trądzikowych to najskuteczniejsza metoda leczenia tego problemu skórnego. W bardzo korzystnej cenie w naszym gabinecie otrzymasz gwarancję poprawy zdrowia oraz pełną opiekę w trakcie trwania zabiegu.

  Cennik

  Leczenie trądziku Cena
  Laserowe leczenie trądziku rożowatego 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są odczucia podczas zabiegu: +
  Pacjent może odczuwać ciepło, jednak zabieg nie jest bolesny. W celu zwiększania bezpieczeństwa i komfortu, skóra Pacjenta chłodzona jest zimnym nawiewem.
  3. Czy potrzebne są dodatkowe zabiegi? +
  Zwykle tak, szczególnie podczas leczenia aktywnych zmian trądzikowych. Konieczne jest wtedy wykonanie serii zabiegów, od 3 do 6, prowadzonych w odstępach tygodniowych. W przypadku utrzymania odpowiedniej kondycji skóry wystarczy wykonać jeden zabieg na około 7-8 miesięcy. Laser wykorzystywany jest także do usuwania blizn będących efektem trądziku.
  5. Czy zabieg wymaga specjalnego przygotowania? +
  Nie, aczkolwiek należy pamiętać, że skóra do zabiegu musi być dobrze oczyszczona z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości makijażu, a także miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania i wykonywania zabiegów złuszczających. Dodatkowo dobę przed zabiegiem obowiązuje abstynencja.
  7. Wskazówki dotyczące postępowania po zabiegu: +
  • Przez okres dwóch tygodni po zabiegu nie korzystaj z sauny, basenu ani gorących kąpieli,
  • Zrezygnuj z opalania się przez kolejny miesiąc ze względu na ryzyko pojawienia się przebarwień,
  • Stosuj ochronę skóry – konieczny jest krem z wysokim filtrem SPF, minimum 50,
  2. Komu zalecany jest zabieg? +
  Szczególnie dobre efekty laseroterapii odczuwalne są przez osoby o lekkich lub średniozaawansowanych stadiach. W wielu przypadkach umożliwiło to uniknięcie farmakologii, pozwalając na trwałe cieszenie się z estetycznych efektów bez niepożądanych skutków ubocznych wynikających z zażywania tabletek.
  4. Jakie efekty przynosi laserowe leczenie trądziku? +
  Pacjenci w największym stopniu chwalą sobie:
  • Ograniczenie łojotoku poprzez odblokowanie gruczołów łojowych,
  • Wyrównanie koloru skóry,
  • Zredukowanie widoczności blizn,
  • Zlikwidowanie chorobotwórczych bakterii,
  • Wygładzenie skóry,
  • W przypadku trądziku różowatego – neutralizacja popękanych naczynek,
  • Zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny i procesów regeneracyjnych,
  • Szybsze tempo gojenia się ran.
  6. Kiedy leczenie trądziku laserem jest niewskazane? +
  Decyzję o kwalifikacji danej osoby do zabiegu zawsze podejmuje lekarz. Może on odmówić wykonania zabiegu w przypadku Pacjenta, który:
  • Jest w okresie ciąży lub laktacji,
  • Choruje onkologicznie,
  • Wykazuje nadwrażliwość na światło,
  • Choruje na padaczkę,
  • Posiada schorzenia układu krążenia,
  • Posiada wszczepiony rozrusznik serca lub implanty,
  • Posiada tatuaż w bliskiej odległości od chorobowego miejsca.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia trądziku w Warszawie to 200zł.