+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe zamykanie naczynek Warszawa cena od 200zł

    Laserowe zamykanie naczynek na twarzy to zabieg pomagający w pozbyciu się teleangiektazji, czyli tzw. pajączków naczyniowych. To jedna z najczęstszych form zaburzeń krążenia żylnego, która występuje przede wszystkim u kobiet. Zamykanie naczynek laserem jest zabiegiem niezwykle skutecznym.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie naczynek Warszawa

    Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – przyczyny powstawania rozszerzonych naczynek

    Popękane naczynka stanowią problem natury estetycznej. Zwykle pojawiają się na skórze twarzy lub nóg. Istnieje wiele przyczyn ich powstawania, takich jak: genetyka, czynniki hormonalne oraz środowiskowe. Zmiany mogą pojawić się u osób w każdym wieku.

    Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

    Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – jakie inne miejsca na ciele mogą zostać poddane zabiegowi?

    Dążąc do usunięcia naczynek warto skorzystać z popularnej i nieinwazyjnej oferty medycyny estetycznej, jaką jest laseroterapia. Jest to metoda, która odznacza się wysokim poziomem bezpieczeństwa, skuteczności i precyzji działań. Wykorzystując laser można w szybki sposób zlikwidować widoczne na skórze naczynka, rumienie, zaczerwienienie, a także rozszerzone naczynia żylne, popularnie nazywane „pajączkami”. Warto wspomnieć, że zabieg ten z powodzeniem może być przeprowadzony na każdej części ciała.

    Laserowe zamykanie naczynek Warszawa – jak wygląda zabieg?

    Stosując laserową metodę usuwania naczynek, lekarz przeprowadzający zabieg, manipulując urządzeniem doprowadza do naświetlenia wybranego obszaru ciała poprzez działanie promieni laserowych, przez co do rozszerzonego naczynka dostarczana jest energia, pochłaniana następnie przez hemoglobinę, która jest odpowiedzialna za czerwone zabarwienie krwi. W tym samym czasie dochodzi do procesu o nazwie termoliza, dzięki której tworzy się energia cieplna, odparowująca wodę z nagrzewanego laserem miejsca. Efektem takich działań jest wysuszenie ścian naczyń krwionośnych, które następnie ulegają obumarciu. Jest to o tyle korzystne, że zmianom poddane są jedynie precyzyjnie wybrane miejsca, bez naruszania zdrowych tkanek wokół, a samo naczynko blednie i zostaje w całości usunięte poprzez wchłonięcie go przez organizm.

    Przed zabiegiem należy zadbać o czystość skóry. Z tego powodu Pacjentki proszone są o zmycie wszelkich kosmetyków i makijaży z miejsca, gdzie będzie przeprowadzana ingerencja laserowa. Dodatkowo w celu zwiększenia ochrony lekarz zakłada Pacjentom na oczy specjalne okulary, które mają na celu ochronę wzroku.

    Laserowe zamykanie naczynek Warszawa – efekty zabiegu

    Laseroterapia w medycynie estetycznej jest metodą o najwyższym stopniu bezpieczeństwa ze względu na niską inwazyjność (lub całkowity jej brak), bezbolesność, a także precyzję działań. Większość Pacjentów, którzy poddali się laserowemu usuwaniu naczyń opisuje swoje doznania jako uczucie delikatnych ukłuć ciepłem lub lekkie pieczenie. Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od cech charakterystycznych usuwanych naczyń. W przypadku ich niewielkich rozmiarów, wystarczy pojedyncza ingerencja laserem, po której ulegają one wchłonięciu tuż po zabiegu. W przypadku bardziej rozległych lub zaawansowanych zmian, możliwa będzie konieczność wykonania serii zabiegów, a o ich ilości decyduje lekarz podczas konsultacji medycznej.

    Zwykle Pacjenci po zabiegu laseroterapii dostrzegają na swojej skórze zaczerwienienie. Mogą pojawić się niewielkie obrzęki i opuchnięcia, a także skóra może nieco swoim wyglądem przypominać przesadne opalenie, jednak te zjawiska nie są groźne, stanowią naturalną reakcję organizmu i zwykle samoistnie zanikają po dość krótkim czasie. Na ostateczne efekty należy poczekać około 14 dni, kiedy to okres całkowitej regeneracji się zakończy.

    Laserowe zamykanie naczynek Warszawa – wskazania do zabiegu

    Osoba, która kwalifikuje się do zabiegu laserowego usuwania naczyń posiada popękane lub rozszerzone naczynia na skórze w okolicy twarzy, nosa, dekoltu, a także wskazuje na istnienie pajączków na nogach (zwykle udach). Etymologią problemu może być nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne lub krążeniowe, a także duża wrażliwość skóry. ...

    Laserowe usuwanie naczynek jest zabiegiem, który skutecznie niweluje kosmetyczny defekt z jednoczesnym uwzględnieniem korzyści zdrowotnych na tle dermatologicznym. Tym samym laser można zastosować w przypadku leczenia:

    • Naczyniaków,
    • Telangiktazji,
    • Trądziku różowatego,
    • Znamion rubinowych,
    • Poikilodermi,
    • Melforacji naczyniowych,
    • Zmian i zaburzeń pigmentacyjnych, np. hiperpigmentacji, piegów (znamion barwnikowych), plam soczewicowatych.

    Warto zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu poprzez wybór odpowiedniego miejsca, gdzie zabieg będzie przeprowadzony, uwzględniając w tym doświadczenie i kwalifikacje lekarza, który będzie odpowiadać za całą procedurę medyczną. Dzięki temu Pacjent może mieć gwarancję precyzyjnie dostosowanych parametrów lasera do jego indywidualnego przypadku. Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej zobowiązują Pacjentów do podjęcia przed zabiegiem konsultacji medycznej, gdzie między innymi lekarz oceni stan popękanych i rozszerzonych naczyń, a także ich ilość i głębokość.

    Laserowe zamykanie naczynek Warszawa – przeciwwskazania do zabiegu

    O ostatecznej kwalifikacji danego Pacjenta do zabiegu zawsze decyduje lekarz na podstawie indywidualnego stanu danej osoby, swojego doświadczenia oraz wiedzy. Tym samym laseroterapia nie jest polecana w przypadku kiedy Pacjent lub Pacjentka: ...

    • Jest w okresie ciąży lub laktacji,
    • Choruje onkologicznie,
    • Cierpi z powodu fotodermatozy lub choroby pęcherzowej skóry,
    • Wykazuje skłonność do pojawiania się bliznowców lub przebarwień skórnych,
    • Stosuje leczenie hormonalne,
    • Posiada choroby skórne, takie jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka,
    • Posiada wszczepiony rozrusznik serca lub implanty,
    • Choruje na epilepsję.

    W tym miejscu należy wyszczególnić także inne przeciwwskazania, należące do tak zwanej grupy przeszkód czasowych. Mogą one być powodem tymczasowej dyskwalifikacji danej osoby z możliwości wzięcia udziału w zabiegu, jednak po ustaniu ram czasowych można ponownie starać się o kwalifikację zabiegową. Należą do nich m.in.:

    • Świeża opalenizna – czyli taka, którą Pacjent posiada do miesiąca czasu,
    • Stosowanie samoopalacza – zabieg można wykonać dopiero po ustąpieniu sztucznego zabarwienia skóry,
    • Stosowanie wszelkich produktów na skórę lub doustnie zawierających witaminę A oraz jej pochodne (np. retinol) oraz witaminę C. Należy z nich zrezygnować miesiąc przed planowanym zabiegiem, a w przypadku terapii doustnej – minimum pół roku przed zabiegiem,
    • Stosowanie zabiegów i kosmetyków złuszczających naskórek – należy z nich zrezygnować tydzień przed zabiegiem,
    • Zażywanie ziół i leków fotouczulających – należy z nich zrezygnować dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem,
    • Zażywanie leków przeciwbólowych, za wyjątkiem bezpiecznego paracetamolu – należy z nich zrezygnować dwa dni przed laseroterapią,
    • Kuracja antybiotykami – zabieg można wykonać dwa tygodnie po zakończeniu terapii,
    • Zażywanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
    • Posiadanie infekcji skórnych – do zabiegu można podejść po dwóch tygodniach od momentu ustąpienia objawów.

    Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – jak wygląda skóra po zabiegu?

    Efekty laseroterapii naczyń krwionośnych są długotrwałe, a Pacjenci odczuwają:

    • Zamknięcie naczyń oraz zredukowanie ich widoczności,
    • Redukcję rumieni,
    • Zmniejszenie objawów trądziku różowatego,
    • Usunięcie naczyniaków.

    Laserowe zamykanie naczynek Warszawa – przeciwwskazania

    Po zabiegu z zastosowaniem techniki laserowej należy w szczególny sposób zadbać o ochronę skóry i traktować ją w znacznie bardziej delikatny sposób, niż na co dzień. Przede wszystkim należy odstawić drażniące kosmetyki, np. na bazie alkoholu. W celu zwiększenia efektów zabiegowych oraz przyspieszenia czasu gojenia się należy ściśle trzymać się zaleceń lekarskich. Warto także unikać słońca przez minimum miesiąc, a także istnieje konieczność stosowania kremów z wysokim filtrem UV, minimum 50 – w przeciwnym razie może to skutkować wystąpieniem trudnych do zwalczenia przebarwień skórnych.

    Laserowe zamykanie naczynek to zabieg mający na celu pozbycie się niechcianych „pajączków” i podobnych uszkodzeń skóry. Leczenie tą metodą podjęte w naszym gabinecie daje bardzo skuteczne efekty, a równocześnie jest mało inwazyjne i praktycznie bezbolesne. Zależy nam, by nasze ceny były atrakcyjne.

    Cennik

    Zamykanie naczynek Cena
    Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
    Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
    Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
    Konsultacja lekarska 150,00 zł

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Dla kogo laserowe usuwanie naczynek? +
    Laseroterapia sprawdzi się u osób, które mają rozszerzone i popękane naczynka, a u których zawiodły inne formy pomocy doraźnej takie jak specjalne kremy czy kosmetyki pielęgnacyjne dedykowane tego typu problemom. Warto wiedzieć, że zabieg z użyciem lasera skutecznie likwiduje także rumień oraz objawy trądziku różowatego.
    3. Na czym polega zamykanie naczynek laserem? +
    Podczas takiego zabiegu wiązka światła przenika do rozszerzonego naczynia. Energię przez nią wytworzoną wchłania hemoglobina. Dzięki podgrzaniu czerwonych krwinek dochodzi do ich koagulacji oraz zamknięcia pękniętego naczynia, które później (po około dwóch/trzech tygodniach) zostanie wchłonięte przez organizm.
    5. Jak pielęgnować skórę naczyniową? +
    Skóra naczyniowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Będąc jej posiadaczką/posiadaczem warto stosować specjalne kosmetyki, przeznaczone dla tego typu skóry. Zazwyczaj mają one w swoim składzie substancje wspomagające zmaganie się z problemem pękających naczynek jak, np. wyciąg z arniki górskiej. Codzienną pielęgnację dobrze jest uzupełnić także doustnymi suplementami, które zawierają, np. ekstrakt z nasion kasztanowca bądź rutynę. Tego typu substancje pozytywnie wpłyną na stan naczyń krwionośnych (wzmocnią je).
    7. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek? +
    • choroby autoimmunizacyjne,
    • ciąża,
    • laktacja,
    • cukrzyca,
    • padaczka,
    • nowotwory,
    • albinizm,
    • stany zapalne skóry,
    • używanie samoopalaczy,
    • opalanie się,
    • stosowanie środków farmakologicznych czy ziół, które swoim działaniem zwiększają wrażliwość na światło, np. niektórych antybiotyków, rumianku,
    • przyjmowanie witaminy A, jej pochodnych (np. retinoidów) lub sterydów.
    9. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek jest bolesny? +
    Zabieg jest bezbolesny. W trakcie jego przebiegu pacjent ma wrażenie jakby był lekko kłuty bądź szczypany.
    2. Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu? +
    Skóra zaraz po skończonym zabiegu laseroterapii jest zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Ciało wraca do normy w tym zakresie zwykle po dwóch dobach.
    4. Jaki jest czas trwania zabiegu? +
    Czas jego trwania jest zależny przede wszystkim od obszaru zmian, które wymagają naświetlania. Zwykle zabieg laseroterapii zajmuje zaledwie dziesięć minut (maksymalnie godzinę).
    6. Jakie są efekty zabiegu laserowego zamykania naczynek? +
    Energia cieplna, która powstaje w wyniku emitowania wiązki światła przez laser, wpływa na zwiększenie temperatury krwi, co skutkuje zamykaniem się pękniętych naczynek i późniejszym ich zanikiem.

    Zabieg przy użyciu lasera pomaga pozbyć się rumieni oraz przyczynia się do poprawy ogólnego stanu skóry, która staje się jaśniejsza oraz ujednolicona pod względem zarówno faktury jak i kolorytu.
    8. Jakie mogą być efekty uboczne zabiegu? +
    Skóra po takim zabiegu jest przez kilka dnia zaczerwieniona oraz spuchnięta. Pacjent może odczuwać także delikatne pieczenie.
    10. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego zamykania naczynek w Warszawie to 200zł.