+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest jedną z najskuteczniejszych metod korekcji tego problemu estetycznego. Celem zabiegu jest wygładzenie struktury i powierzchni skóry oraz zwiększenie jej napięcia.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa

  Trądzik młodzieńczy jak leczyć?

  Trądzik, chociaż kojarzony głównie z okresem dojrzewania, równie często dotyka osoby w wieku dojrzałym. Obie te grupy wiekowe w chwili obecnej mają do dyspozycji różne metody leczenia dermatologicznego. Część z nich powoduje późniejsze powstanie blizn na skórze, które są efektem terapii. Szczęśliwie współczesna medycyna estetyczna dysponuje rozwiązaniami i narzędziami mogącymi w skuteczny sposób poradzić sobie z potrądzikowymi zmianami skórnymi. Blizny potrądzikowe stanowią zmiany skórne, które przyjmują różne kształty. Mogą sięgać różnych głębokości. Usunięcie omawianych śladów lub zredukowanie ich widoczności umożliwia kontrolowana ingerencja lekarza medycyny estetycznej w precyzyjne wybrane fragmenty na tkance skórnej. Celem takich działań jest wygładzenie struktury i powierzchni skóry łącznie ze zwiększeniem jej napięcia. Zazwyczaj trądzik, jak i późniejsze blizny pojawiają się w okolicy twarzy, dekoltu, pleców i szyi.

  Blizny potrądzikowe to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – jak przygotować się do zabiegu?

  Laserowe usuwanie zmian skórnych zwykle kojarzone jest z bliznami potrądzikowymi, jednak zabieg ten z powodzeniem wykorzystuje się do wszelkich niedoskonałości, takich jak rozstępy i blizny o różnym pochodzeniu. Aby móc skorzystać z tej formy leczenia niezbędna jest wcześniejsza konsultacja medyczna. Podczas takiej wizyty lekarz rozmawia z Pacjentem wyjaśniając mu istotę zabiegu oraz jego przebieg, a także dba o bezpieczeństwo całej procedury, sprawdzając istnienie ewentualnych przeciwwskazań. Warto dodać, że jest to również moment udzielania informacji na wszelkie pytania danej osoby, wyjaśniając posiadane wątpliwości. Z tego względu należy nie bać się pytać, np. o potencjalne skutki uboczne.

  Wspomniane wcześniej potencjalne przeciwwskazania do zabiegu jakim jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych są następujące:

  • Opalenizna, niezależnie od podłoża jej powstania. Szczególnie niebezpieczna jest ta świeża, która utrzymuje się na skórze do 30 dni,
  • Stosowanie wszelkich preparatów o działaniu fotouczulającym, antybiotyków, sterydów, steroidów, izotretoniny, antydepresantów i środków ziołowych,
  • Czas laktacji lub karmienia piersią,
  • Aktywne infekcje, niezależnie od pochodzenia,
  • Choroby skóry,
  • Tendencja do powstawania blizny przerostowych i bliznowców,
  • Choroby o podłożu onkologicznym.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – jak przebiega rekonwalescencja?

  Po przejściu przez zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych, jak i innych z zastosowaniem lasera, czas gojenia się podrażnionych miejsc może trwać nawet trzydzieści dni, przy czym jest to jedynie czas szacunkowy, uzależniony od indywidualnych cech zmian skórnych danego Pacjenta. Warto jednak zapewnić sobie po laserowym usuwaniu zmian skórnych minimum trzy dni wolne od pracy na odpoczynek w domu. Mimo, iż sam zabieg jest nieinwazyjny, to jednak Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Naskórek będzie przybierać czerwonawy odcień, dodatkowo może pojawić się obrzęk i swędzenie. Z tego powodu należy zrezygnować ze stosowania silnych i drażniących kosmetyków, np. takich, które w swoim składzie mają alkohol. Nie zaleca się tarcia miejsc zabiegowych gąbką, myjką, jak i ręcznikiem. To, co skutecznie poprawi stan skóry to kosmetyki zlecone przez lekarza po zabiegu. W czasie rekonwalescencji skóra powinna być nawilżana i natłuszczana, a obowiązkowo również chroniona przed słońcem kremem z wysokim SPF, minimum 50.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – efekty zabiegu

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych charakteryzuje się wysoką skutecznością, dzięki czemu bezboleśnie można całkowicie pozbyć się szpetnych zmian na skórze, jak i zmniejszyć ich widoczność. Zabieg laserowego usuwania blizn zaliczany jest to metod nieinwazyjnych i bezbolesnych, a wszelkie skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, czy też obrzęk znika samoistnie po kilku dniach. Za pomocą urządzenia laserowego i emitowanego przez niego światła można w ogólny sposób poprawić wygląd i stan skóry. Jest ona wygładzona, struktury odbudowane, a w efekcie niechciane blizny spłycają się lub całkowicie znikają. Wiązka lasera pobudza produkcję włókien kolagenowych, a także wzmaga procesy odbudowy i regeneracji. Za pomocą zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych można usunąć około 30% tkanki łącznej, która stanowi budulec blizny. Następnie organizm zaczyna procesy odbudowy i stymulacji włókien. W ten sposób nowopowstała tkanka skórna zastępuje bliznę, dzięki czemu do niedawna szpetne miejsca łudząco przypominają zdrową, otaczającą ją tkankę.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – przebieg zabiegu

  Emitowana przez laser wiązka nakierowana jest do warstwy skóry właściwej, dzięki czemu tworzą się w niej mikrouszkodzenia. Lekarz doprowadza do wybiórczego i kontrolowanego poparzenia. Pacjent nie czuje tutaj bólu, jedynie ciepło i ewentualny dyskomfort. Bezbolesność jest tutaj wywołana znieczulającymi kremami oraz chłodzeniem zimnym nawiewem ze specjalnej głowicy lasera. Efekt termiczny wzmożonego ciepła jest tutaj wywoływany celowo, ponieważ dzięki temu uszkodzone komórki zmuszone są do wzmożonych działań regeneracyjnych. Skóra staje się odmłodzona i bardziej napięta. Co ciekawe, za pomocą laserowego usuwania blizn, te, które na skórze widnieją od dłuższego czasu zaczynają blednąć. Jest to związane z tym, że w ich komórkach znajduje się mniej pigmentu barwiącego skórę, czyli melaniny. Za pomocą działania lasera frakcyjnego, melanocyty zostają pobudzone do pracy, co owocuje mniej odcinającym się kolorem nowo powstałej tkanki od komórek ją otaczających.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Warszawie przeprowadza doświadczony lekarz medycyny estetycznej, który zdobył kwalifikacje do wykonywania zabiegów z zakresu laseroterapii, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa działań, a także pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – cena

  Nie ma jednoznacznie sprecyzowanej ceny zabiegu, tym samym jest ona ustalana indywidualnie z Pacjentem podczas konsultacji medycznej z lekarzem. Waha się ona w zależności od wielkości zmian skórnych i obszaru na ciele, jaki zajmują. Kolejnym czynnikiem determinującym wysokość ceny zabiegu jest wiek posiadanej blizny i jej rodzaj. Czasami wystarczy jeden zabieg, aby osiągnąć spodziewane efekty. Innym razem konieczna będzie seria kilku zabiegów przeprowadzanych w odstępach kilku tygodni.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa - pielęgnacja po zabiegu

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych, jak i inne zabiegi z zakresu laseroterapii, wywołuje pewne niepożądane objawy, które są naturalną reakcją organizmu na ingerencje w jego tkanki. Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu przez około 3 godziny mogą utrzymywać się dolegliwości bólowe, przypominające poparzenie. Skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, niekiedy pojawia się obrzęk i rumień. W tym czasie należy:

  • Używać jedynie delikatne preparaty myjące,
  • Zwiększyć poziom pielęgnacji dobrymi jakościowo preparatami,
  • Stosować ochronę UV,
  • Zrezygnować z peelingów i zabiegów złuszczających skórę.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – możliwe powikłania

  Niekiedy zdarza się, że podczas zabiegu jakim jest laserowe usuwanie blizn może dojść do zakażenia bakteryjnego. Aby temu zapobiec należy zmienić pościel na świeżą, szczególnie poszewki poduszek. Zmienić ręcznik na nowy, regularnie myć ręce, a także ograniczyć dotykanie miejsc poddawanych ingerencji lasera.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Warszawa – częstotliwość

  Pierwsze efekty zabiegu usuwania blizn laserem widać po dwóch tygodniach. Rezultaty wypłycenia się blizn widoczne są po około 60 dniach od ostatniego przeprowadzonego zabiegu.

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych pozwala nie tylko na ich usunięcie, ale poprawia również wygląd i koloryt skóry, dzięki czemu powraca jej dawny blask. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na zabieg do naszego specjalistycznego gabinetu medycznego oferującego zabiegi w atrakcyjnych cenach.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Po jakim czasie widoczne są efekty zabiegu? +
  Pierwsze rezultaty widać już po pierwszym zabiegu, przy czym duże znaczenie ma tutaj rodzaj, lokalizacja, wielkość i wiek usuwanej blizny. W niektórych przypadkach konieczne może być wykonanie serii zabiegów. Najczęściej lekarze zalecają schemat czterech ingerencji wykonywane w odstępie miesiąca.
  3. Jak wygląda przebieg zabiegu? +
  W ramach zabiegu lekarz tworzy kolumny ablacyjne, czyli drobne ogniska termicznego uszkodzenia tkanek na skórze, na której widoczna jest blizna. W efekcie zaczyna się ona złuszczać, a przy tym syntezuje się nowy kolagen. Miejsce ingerencji zabiegowej znieczula się miejscowo specjalnymi kremami.
  5. Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Jest to kwestia indywidualna i zależna od cech określonej blizny, przy czym standardowo czas mieści się w granicy 15-60 minut.
  7. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Zanim Pacjenci zdecydują się na zabieg, muszą być świadomi, że skóra w miejscu ingerencji laserem będzie przez kilka dni czerwona, czego nie powinno kamuflować się makijażem, ponieważ może on osłabić proces przebudowy naskórka. Tym bardziej, że naskórek się łuszczy. Pełne wygojenie następuje po upływie około siedmiu dni. W przypadku usuwania rozstępów na początku stają się one ciemniejsze, ponieważ laser ma na celu pobudzenie skóry do regeneracji i odnowy, co wywołuje zaczerwienienie.
  9. Jakie są przeciwwskazania dla laserowego usuwania blizn potradzikowych? +
  Zabieg może nie zostać wykonany lub zaleci się przełożenie na inny termin w przypadku:
  • Ciąży,
  • Nieleczonej cukrzycy,
  • Posiadania rozrusznika serca lub implantów,
  • Zaburzeń krzepnięcia krwi,
  • Padaczki
  • Świeżej (miesięcznej) opalenizny,
  • Infekcji skóry, niezależnie od jej podłoża,
  • Stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi,
  • Stosowania sterydów,
  • Stosowania wszelkich preparatów, w tym ziół o działaniu fotouczulającym,
  • Stosowania kremów z retinolem,
  • Wykonania peelingu wcześniej niż 10 dni przed zabiegiem,
  • Brak 24godzinnej abstynencji alkoholowej przed zabiegiem.
  2. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
  Normalną reakcją organizmu na działanie laserowego usuwania blizn potrądzikowych laserem frakcyjnym jest zaczerwienienie skóry i widoczny obrzęk, który zwykle samoistnie ustępuje w ciągu kolejnych dni. Następnie skóra zaczyna się łuszczyć, pozwalając na odsłonięcie nowego, świeżego naskórka.
  4. Jak długi jest okres rekonwalescencji? +
  Czas rekonwalescencji wynosi zwykle od 2 do 3 dni, a rumień znika w ciągu kilku godzin.
  6. Czy zabieg laserowego usuwania blizn potradzikowych jest skuteczny? +
  Zdecydowanie tak. Decydując się na serię zabiegów z zakresu usuwania blizn potrądzikowych, Pacjent ma gwarancję pięknego, młodzieńczego wyglądu. Jego blizny stają się znacznie mniej wypukłe, a skóra bardziej elastyczna. Dodatkowo wyrównuje się również koloryt. Skóra wygładza się, jest bardziej rozjaśniona.
  8. Czy zabieg jest bezpieczny? +
  Za pomocą laserowego usuwania blizn można osiągnąć maksimum rezultatów i korzyści przy jednoczesnej minimalnej penetracji wiązki światła laserowego w głąb tkanek, nie uszkadzając przy tym zdrowej, sąsiadującej z bliznami skóry. W ten sposób można zapewnić Pacjentowi najwyższy poziom komfortu i zagwarantować mu wysoką skuteczność łącznie z bezpieczeństwem zabiegu.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn potrądzikowych w Warszawie to 350zł.