+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Marszałkowska 62 lok. 3, 00-545 Warszawa Cennik
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Redukcja Cellulitu Warszawa

  Najbardziej popularnym zabiegiem skutecznie pomagającym zwalczyć cellulit jest liposukcja laserowa.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Redukcja cellulitu Warszawa

  Jak pozbyć się cellulitu?

  Cellulit jest dość częstym problemem występującym u kobiet. Niedawno przeprowadzone badania dowodzą, że cellulit ma nawet 92% kobiet po 26 roku życia. Pomimo tego, że nie jest on problemem typowo zdrowotnym, zmiany w tkance podskórnej skóry mogą być widoczne i nieatrakcyjne. Większość kobiet, które zauważą u siebie cellulit – nie mogą tego zaakceptować. Cellulit to problem, który od lat dręczy kobiety. Współcześnie istnieje wiele sposobów walki z cellulitem. Oprócz aktywności fizycznej są to rozmaite zabiegi z zakresu laserowego usuwania tkanki tłuszczowej lub też medycyny estetycznej. Większość z nich jest całkowicie bezinwazyjna i skutecznie stymuluje skórę. Oczywiście istnieje wiele metod na skuteczne zwalczanie cellulitu. Od Ciebie zależy, którą z nich wybierzesz aby się go pozbyć.

  Czym jest cellulit?

  Cellulit to zwyrodnieniowy stan tkanek podskórnych, który powoduje nieprawidłowe rozmieszczenie tłuszczu i zwłóknienie. Cellulit jest stanem, który dotyka ponad 80% kobiet i niestety ma tendencję wzrostową. Pomimo tego, że cellulit bardziej kojarzy nam się z kobietami, okazuje się, że problem ten staje się coraz bardziej powszechny również u mężczyzn.

  Cellulit można podzielić na dwa rodzaje: cellulit tłuszczowy i wodny. Osoby, które nie miały nigdy dużych wahań wagi oraz nie schudły radykalnie są dużo bardziej narażone na rozwój cellulitu wodnego. Tkanka pozostaje elastyczna, a wybrzuszenia skóry ściśle przylegają do jej warstwy mięśniowej. Przez to komórki tłuszczowe są bardziej zauważalne i zajmują większe obszary ciała, ponieważ mają luźniejszą strukturę. Tkanka podskórna staje się obrzmiała i wygląda jak skórka pomarańczy. Cellulit najczęściej występuje u osób, które nie prowadzą aktywnego stylu życia i mających słabą tkankę mięśniową. Dotyka również tych, którzy szybko schudli. Przy cellulicie można również zauważyć rozstępy lub zmiany kolorytu skóry.

  Jakie są objawy cellulitu?

  Cellulit (inaczej skórka pomarańczowa) pojawia się najczęściej na udach, pośladkach, biodrach albo ramionach. Skóra, której dotyczy problem cellulitu jest bardzo nierówna i specyficznie pofałdowana. Tworzą się na niej także widoczne zgrubienia i grudki, które w zaawansowanym stadium mogą wywołać ból.

  Poznaj sposoby na zwalczenie cellulitu

  Jak pozbyć się cellulitu w takich miejscach jak brzuch, pośladki albo uda? Zacznijmy od strony czysto treningowej i odpowiedniej diety. To najważniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę, szczególnie rozpoczynając walkę z cellulitem. Problem ten jest nie tylko związany z szeroko rozumianą estetyką, lecz pewnym dyskomfortem. Cellulit może powodować również dokuczliwy ból, z którym trudno codziennie funkcjonować.

  Redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej (cellulitu, skórki pomarańczowej) polega najczęściej na odpowiednio dobranym treningu, ćwiczeniach i okresach tzw. deficytu kalorycznego. Bardzo istotna jest również kwestia diety. Osobom, którym dokucza cellulit zaleca się ograniczenie spożywania żywności przetworzonej na rzecz żywności pełnowartościowej. W tym miejscu warto przypomnieć, że tzw. pełnowartościowa żywność jest dużo bardziej korzystna niż różnego rodzaju suplementy diety, mające ją zastąpić. ...

  Aktywność fizyczna jest kolejnym bardzo ważnym punktem w całościowym procesie walki z cellulitem. Możesz jeździć na rowerze, rolkach, biegać, pływać. Możesz też ćwiczyć w domu albo na siłowni. Dobrym pomysłem jest także codzienny spacer, który przynosi wiele korzyści. Cellulit może być zwalczany niemalże przez każdy rodzaj aktywności fizycznej, wszystko zależy od Twoich predyspozycji i upodobań.

  Warto pamiętać aby organizmowi zapewnić odpowiednie nawodnienie. Woda, woda i jeszcze więcej wody. Picie dużej ilości wody może pomóc wypłukać toksyny z organizmu, a to właśnie one w dużej mierze są główną przyczyną powstawania skórki pomarańczowej na naszym ciele.

  Są to najbardziej skuteczne, dostępne i efektywne sposoby na pozbycie się cellulitu, dostępne niemalże dla wszystkich. Bez konieczności wydawania pieniędzy na zabiegi kosmetyczne lub z dziedziny medycyny estetycznej. Do naszej codziennej pielęgnacji możemy również dodać sprawdzone, a zarazem niedrogie akcesoria, które pomogą nam pozbyć się cellulitu, np. szczotkę do szczotkowania ciała na sucho albo różne peelingi złuszczające naskórek i pielęgnujące skórę.

  Poznaj sposoby na bardziej napiętą skórę

  Masaże skóry powodują polepszenie krążenia i stymulują przepływ limfy. Użycie szczotki lub rękawicy służącej do masażu może wyraźnie uelastycznić tkankę skórną. Dzięki tym sposobom możesz złuszczać skórę na nogach i pośladkach, redukując skórkę pomarańczową, a nawet zapobiegać jej powstawaniu. Pierwsze efekty szczotkowania skóry można dostrzec już po 3 tygodniach regularnego szczotkowania naszej skóry.

  ...

  Cotygodniowa kąpiel alkaliczna oczyszcza i odtruwa całe ciało. Możesz dodać kilka łyżek stołowych soli alkalicznej (zalecane są 3 łyżki) do wody podczas kąpieli, aby w pełni doświadczyć jej właściwości leczniczych.

  Nasza skóra jest odzwierciedleniem naszego ogólnego stanu zdrowia. Promieniuje od wewnątrz, jeśli jesteśmy zdrowi. Łatwo jest zobaczyć rezultaty jedzenia zdrowej żywności i przyjmowania witamin czy suplementów. Zmniejsz spożycie soli, aby zredukować cellulit. Wzdęcia, które są także dość częstym problemem u kobiet są spowodowane wchłanianiem soli. Doprawianie swoich potraw solą możesz zmienić na różnego rodzaju aromatyczne zioła. Bogate w potas warzywa, takie jak szpinak, rośliny strączkowe i brokuły również pomagają walczyć z cellulitem ponieważ wypłukują nadmiar płynu z tkanek.

  Duża zmiana naszego trybu życia na bardziej siedzący (mniej aktywny) sprawiła, że cellulit ma dzisiaj wiele osób. Wśród przeważającej liczbie są kobiety. Początkowo nie jest on nawet zauważalny. Skóra pomarańczowa rozwija się powoli. Pojawienie się cellulitu to często kwestia wielu miesięcy, a nawet lat. Ocena, na jakim etapie znajduje się rozwój Twojej tkanki tłuszczowej, pozwoli Ci podjąć skuteczne dalsze kroki, aby przywrócić właściwą strukturę tkanki tłuszczowej.

  Etapy/stopnie rozwoju cellulitu

  Zasadniczo wyróżniamy cztery stopnie cellulitu. Pierwszy stopień widoczny jest tylko wtedy, gdy ściśniemy naszą skórę. Całkowicie zdrowa tkanka nie powinna podczas ściskania w jakikolwiek sposób ulec deformacji. Jeżeli jednak widzimy delikatne grudki, oznacza to, że mamy do czynienia z powiększonymi adipocytami.

  Drugi stopień cellulitu jest zazwyczaj całkowicie niewidoczny w pozycji leżącej, lecz ujawnia się wyraźnym spadkiem elastyczności skóry jeżeli stoimy. Podczas gdy ciało zostaje ściśnięte widać nie tylko niewielkie grudki, lecz również ogólną strukturę skóry, która zaczyna być podobna do skórki pomarańczy.

  Trzeci stopień cellulitu jest widoczny bez konieczności ściskania naszej skóry. Cellulit jest widoczny nie tylko w pozycji stojące, lecz także i leżącej. Skóra jest bardzo blada i wyraźnie pofałdowana.

  Czwarty stopień cellulitu jest bardzo natężony i wyraźnie widoczny. Tkanka skórna nie jest elastyczna oraz posiada nieregularną strukturę. Trzęsie się podczas poruszania. Największym dyskomfortem jest jednak pojawiający się ból – cellulit w tym stopniu zaawansowania jest bardzo tkliwy. Wszystko jest spowodowane tym, że zdeformowane tkanki uciskają także zakończenia nerwowe.

  Piąty etap powstawania cellulitu i następne etapy wymagają podjęcia radykalnych kroków aby się go pozbyć i móc normalnie funkcjonować. Im wcześniej rozpoczniemy walkę z tym uciążliwym skórnym problemem, tym większe szanse są na całkowite wyeliminowanie cellulitu.

  Jakie zabiegi na cellulit?

  Najbardziej popularnym zabiegiem skutecznie pomagającym zwalczyć cellulit jest liposukcja laserowa. Zabieg ten jest mało inwazyjny (jak większość zabiegów laserowych) i polega na odsysaniu tłuszczu na skórze, gdzie mamy nieestetyczne fałdki. Są to najczęściej: pośladki, brzuch, ramiona i policzki. Podstawowym celem liposukcji laserowej jest uelastycznienie skóry i wymodelowanie ciała w tych problematycznych miejscach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Warto zaznaczyć, że liposukcja może pomóc nam pozbyć się cellulitu, lecz aby piękna i elastyczna skóra pozostała z nami już na zawsze – należy zmienić swój styl życia na bardziej aktywny i zdrowo się odżywiać. Samo wykonanie zabiegu, bez wprowadzenia zmian w naszym życiu nie wyeliminuje problemu na zawsze i niestety cellulit może powrócić.